DLACZEGO CZŁOWIEK PATRZĄC NA ZEGAR- DENERWUJE SIĘ?


Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. – Przysłowie Polskie

Większość dużych starożytnych cywilizacji posiadała swoje sposoby liczenia czasu i kalendarze. Czas był liczony już wieki temu. Czy jest to dobre?
Potrzeba matką wynalazku, jak mawiają, ale nie każdy wynalazek ma pozytywne zastosowanie. Myślę, że lepiej żyłoby nam się bez posiadania broni atomowej czy sernika z rodzynkami. To jedne z największych zbrodni ludzkość. Kalendarz i zegar jest bardzo ważny w obecnym pełnym biegu świecie. Z własnej perspektywy ucznia, samo wspomnienie mijającego czasu jest katorgą. W każdą dłuższą, czy krótszą przerwę od szkoły nie myśli się o odpoczynku i chwili wolnego, ale o zbliżających się testach i kartkówkach. Kolejne kartki kalendarza przypominają o kolejnych dniach zbliżających nas do szkoły.  Bardziej ambitni muszą nie tylko myśleć o nich i stresować się, ale również uczyć. Spoglądając wieczorem na zegar widzimy tylko mijające minuty cennego snu. Za to siedząc w szkolnej ławce widzimy minuty zbliżające nas do powrotu do domu zamieniające się w godziny.
Kto nie chciałby wydłużenia doby o dodatkowe kilka godzin? Aby starczyło nam czasu na więcej rzeczy, abyśmy mogli być „bardziej”.  Moim zdaniem to jednak zwiększyłoby ilość obowiązków w naszym życiu. Może godziny pracy czy szkoły, a może więcej przeznaczalibyśmy na sen.  Nie wydaje mi się, aby istniały rozwiązania idealne, a z czasem wszystko się ułoży;)

DLACZEGO CZŁOWIEK PATRZĄC NA ZEGAR- DENERWUJE SIĘ?

| Nasze Sprawy | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>