Postanowienia Noworoczne

Pamiętaj: im mniej postanowień tym mnie rozczarowań. Koniec roku kalendarzowego i początek nowego są idealną porą na zastanowienie się nad samym sobą

– zrobienie sobie rachunku sumienia. Często zastanawiamy się nad tym ,co osiągnęliśmy i nad tym, co możemy jeszcze zrobić. I właśnie tu rodzą się postanowienia noworoczne.

Jak wyznaczyć sobie postanowienia noworoczne?Każdy siebie zna najlepiej, dlatego wybierając sobie cele, trzeba najpierw pomyśleć czy mam wystarczająco dużo energii i silnej woli. Przede wszystkim trzeba spojrzeć na to realistycznie, zastanowić się, czy naprawdę jesteś w stanie to osiągnąć w założonym czas, nie dłuższym niż rok.

Do każdego celu trzeba podchodzić malutkimi kroczkami i cieszyć się z każdych kolejnych osiągnięć przybliżających nas do celu. Dlaczego nie udaje nam się spełnić postanowień noworocznych? Najczęstszą przyczyną jest fakt, że chcielibyśmy efekt osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Powodem może być też to, że wymagamy od siebie zbyt wiele. Stawiamy sobie zbyt wysoko poprzeczkę i szybko się zniechęcamy. Czasem warto wpisać na listę mniej planów, aby mieć pewność, że uda nam się je wszystkie zrealizować.

Postanowienia Noworoczne

| Nasze Sprawy | 0 Comments
About The Author
- Cześć, jestem Natalia. Jestem uczennicą klasy III gimnazjum. Możecie mnie znaleźć na portalach juniormedia.pl oraz YoungFace.tv. Piszę artykuły na wiele tematów, które są dla mnie ciekawe. Zapraszam do przeczytania moich prac!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>