WOŚP w Małkini

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to impreza, która od 27 lat jednoczy wszystkich Polaków o dobrych sercach. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest wielki człowiek- Jerzy Owsiak. Przygotowania trwają już dużo wcześniej. Zakłady produkują pudełka specjalnie na tę okazję i czerwone serduszka, którymi odznacza się ofiarodawców.

 Z uśmiechem na ustach z samego rana cała ekipa wolontariuszy w różnym wieku wyrusza na wielką zbiórkę pieniędzy. Każdy pomaga jak może, wartość ma każda złotówka. Do tego dochodzą też inne formy pomocy, np. przedmioty wystawione na licytację i zbiórki internetowe. Tego dnia ludzie się jednoczą. Nikt nie zważa na niedogodności, wszyscy dążą do jednego celu. Tyle żyć ludzkich zostało uratowanych i tyle jeszcze będzie. Tworzy się wielki łańcuch wzajemnej pomocy. Świat wydaje się piękniejszy, ludzie radośniejsi, bo największą przyjemnością nie jest otrzymywać, lecz dawać. Są też ci, którzy nie dają nic, a mają najwięcej do powiedzenia. Wszędzie doszukują się drugiego dna. 

Ja w tym roku nie miałam własnego identyfikatora, lecz towarzyszyłam koleżance. W naszej miejscowości- Małkini- wolontariuszy było bardzo wielu. Dla niektórych nawet nie starczyło miejsc. Sytuacja była utrudniona, między innymi dlatego, że ta niedziela była dniem wolnym od handlu, i wolontariusze nie mogli zbierać pieniędzy w sklepach. Pogoda również nas nie rozpieszczała. Było zimno, ślisko i czasami padał deszcz. Należało się wspierać. Wyruszałyśmy dużo wcześniej, aby zająć miejsca przy kościele. Był to dobry czas do integracji   z innymi wolontariuszami. Niektórzy darczyńcy byli bardzo hojni. Akcja przebiegała sprawnie. Zebraliśmy ponad tysiąc złotych, a w całej Małkini prawie 30 tys. złotych, co było rekordem.

Bardzo dobrze wspominam tamten czas. Czułam się spełniona i potrzebna. Warto pomagać.

Magdalena Waś

WOŚP w Małkini

| Wydarzenia | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>