Gdzie się podziewa młodzież i dzieci w czasie ferii?

Ferie zimowe to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Część wyjeżdża z rodzicami, ale większość pozostaje w swoich domach. Tutaj nasuwa się pytanie: w jaki sposób wykorzystują oni swój czas wolny od nauki.

Swoje tegoroczne ferie spędzam u dziadków na warszawskim Żoliborzu. Staram się aktywnie wykorzystać wolny czas: chodzę na lodowisko, do kina, zwiedzam ciekawe miejsca w Warszawie, a wieczorami czytam książki.
Poruszając się po mieście zauważyłem wszechobecne pustki, w miejscach zimowej rekreacji. Idąc na lodowisko, mijam świetną górkę do jazdy na sankach, która świeci pustkami, na lodowisku też nie ma tłumów, a przecież w naszych czasach dostęp do takich atrakcji nie jest niczym ograniczony. Przeważnie każdy ma w swoim domu sanki, a w czasie ferii stołeczne lodowiska i wypożyczanie łyżew są nieodpłatne. Nawet kina świecą pustkami. Co więc robi młodzież, aby się nie nudzić ?

Odpowiedź tak samo jak pytanie nasuwa się sama. Młodzi ludzie wolą spędzać czas stacjonarnie ze swoimi multimediami tj. komputerem, tabletem, telewizorem czy też telefonem. W naszym społeczeństwie jest coraz więcej ludzi otyłych, ponad 36% ma nadwagę, jak informują media. Toteż przestałem się dziwić kampanii reklamowej (plakatom porozwieszanym na wszystkich przystankach autobusowych, tramwajowych i stacjach metra), która piętnuje nieodpowiednie żywienie. Osobiście dodałbym do tej kampanii plakaty zachęcające młodzież do uprawiania sportu i rekreacji, bo nie tylko objadanie się jest przyczyną otyłości.


Gdzie się podziewa młodzież i dzieci w czasie ferii?

| Nasze Sprawy | 0 Comments
About The Author
- Cześć, jestem Maks. Chodzę do klasy 7 w szkole podstawowej w Małkini. Możecie mnie znaleźć na portalach juniormedia.pl oraz YoungFace.tv, gdzie jestem zastępcą redaktora naczelnego oraz grafikiem redakcji. Interesuję się popkulturą fantastyczną, i głównie takie artykuły znajdziecie na moim dwójeczkowym profilu!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>