Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się pod hasłem ”Działajmy razem”. W naszej szkole rozpoczęły się 18 lutego i trwały do 5 marca.  Działania profilaktyczne podejmowane są przez cały rok, jednak najbardziej nagłośnione są w dniach, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Głównymi koordynatorami tego wydarzenia były p. Joanna Zaręba oraz p. Teresa Dmochowska.

W obchody DBI włączyła się cała szkoła. Uczniowie na godzinach wychowawczych czynnie uczestniczyli w pogadankach, ukazujących zalety oraz zagrożenia w korzystaniu z Internetu.

We wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Uczniowie poznawali zasady odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności poprzez gry przygodowe Interlandia oraz obejrzenie materiałów filmowych ze strony saferinternet.pl.

Klasy I-III mogły obejrzeć różne filmy fabularne oraz krótkie kreskówki o bezpieczeństwie na łamach sieci tj. “Tajemniczy znajomy” czy też “Papla”. Najmłodsi uczniowie wykonywali hasła i plakaty propagujące zasady bezpiecznego korzystania z globalnej sieci.

Piątoklasiści na lekcji plastyki wykonali broszury, zawierające najważniejsze punkty netykiety. Klasy IV – VIII wykonywały prace plastyczne, gazetki ścienne oraz wystawy propagujące akcję DBI.

Podczas tych dni uczniowie klas IV-VIII stworzyli wiele ciekawych prac: wykreślanek, krzyżówek i quizów wykonanych w LearningApps oraz prezentacji multimedialnych ukazujących bezpieczeństwo online.

Mamy nadzieję, że Dzień Bezpiecznego Internetu uświadomił wszystkim, jak ważna jest ostrożność w sieci i sprawił, że serfowanie po stronach będzie świadome, odpowiedzialne, a tym samym bezpieczne.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

| Wydarzenia | 0 Comments
About The Author
- Cześć, jestem Maks. Chodzę do klasy 7 w szkole podstawowej w Małkini. Możecie mnie znaleźć na portalach juniormedia.pl oraz YoungFace.tv, gdzie jestem zastępcą redaktora naczelnego oraz grafikiem redakcji. Interesuję się popkulturą fantastyczną, i głównie takie artykuły znajdziecie na moim dwójeczkowym profilu!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>