Czy naprawdę już mamy wiosnę?

Już pod koniec lutego czuć od rana wiosnę. Jest to jedna z czterech pór roku, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością. Nasuwa się pytanie ” Dlaczego tak bardzo lubimy wiosnę?”
Wiosną zwierzęta budzą się ze snu zimowego a kwiaty kwitną. Przebiśniegi to pierwsze kwiaty ,które dają nam do zrozumienia ,że wiosna zbliża sie wielkimi krokami. Bociany wracają z ciepłych krajów do Polski, ptaki coraz głośniej śpiewają  pod oknami, niedźwiedzie budzą się z tego snu. Rolnicy mają więcej pracy na polu. Ludzie częściej wychodzą na dwór. Cieszą się nasze pupile, bo ich spacery są coraz dłuższe. Niektórzy z samochodów przesiadają się na rowery. Czas ,gdy wiosna nadchodzi to nasze endorfiny sie rozbudzają. Wiosnę szczególnie lubią kobiety i dziewczyny, bo można pokazać swoje nowe stroje i fryzury . Za to chłopcy mogą w końcu grac w piłkę na boisku. Już mniej się ogląda filmów na Netflixsie i mniej się gra w Fortnite , tylko sie wychodzi na dwór do przyjaciół. W maju zaczynają się wycieczki szkolne. Uśmiech maluje się sam bez powodu. Zapachy unoszące się w powietrzu wprawiają nas w dobry nastrój.
Ubieramy sie bardziej kolorowo i lżej. Dlatego właśnie wiosnę kochają wszyscy od małych dzieci po dorosłych. 

            Julka i Wiktoria

Czy naprawdę już mamy wiosnę?

| Wydarzenia | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>