Warsztaty Junior Media w naszej szkole

Junior media to internetowa platforma do tworzenia gazet. Nasza szkoła pracuje na niej od 3 lat. Tworzymy gazetkę „Dwójeczka”, gdzie  redaktorem naczelnym jest pani Barbara Siwek. Gazetkę założyli gimnazjaliści. Odchodzili kolejni redaktorzy na ich miejsce pojawiali się nowi. W tym roku odchodzą nasi najstarsi, zostaje tylko Maks Małecki, który jest zastępcą redaktora naczelnego i grupa uczniów z klasy Va i Vb, którzy uczą się tworzyć gazetę i pisać.

Dzięki pomocy pani wójt Bożeny Kordek udało się zorganizować w naszej szkole specjalne warsztaty dziennikarskie. Warsztaty prowadziły panie Kamila Bratkrajc, koordynatorka projektu Junior Media z Warszawy i Sylwia Tyszka redaktor Tygodnika Ostrołęckiego Polska Press Grupa. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 marca 2019 r. Drugie  3 kwietnia. Udział wzięło 20 młodych redaktorów. Uczyli się formatowania tekstu, kadrowania zdjęć.

Każdy musiał przygotować swój tekst i zdjęcia, które  później wstawiali na kolejne makiety.

Naprawdę moi młodsi koledzy poradzili sobie dobrze, mimo że dla wielu były to początki.

Widać było zaangażowanie i współpracę, a to jest ważne przy tworzeniu numerów gazetki i pracy w Dwójeczce. 

Czeka nas jeszcze wyjazd do Ostrołęki do TO na kolejne warsztaty.     

                                                                     

Warsztaty Junior Media w naszej szkole

| Wydarzenia | 0 Comments
About The Author
- Cześć, jestem Maks. Chodzę do klasy 8 w szkole podstawowej w Małkini. Jestem z-redaktorem naczelnym i grafikiem redakcji. Interesuję się popkulturą fantastyczną, i głównie takie artykuły znajdziecie na moim dwójeczkowym profilu!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>