JAK PRZESTAĆ MARTWIĆ SIĘ TYM, CO MÓWIĄ INNI?

Chyba każdy z nas usłyszał kiedyś nieprzyjemną opinię o sobie, która wpłynęła na nasze samopoczucie. Negatywne słowa są największą przyczyną ludzkiego cierpienia. Jak sobie z tym poradzić? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł!

Pierwszą najważniejszą rzeczą którą należy zapamiętać z tej listy jest fakt, że w 95% to co ludzie mówią, nie jest nawet ich opinią. W większości przypadków, jeśli ktoś kieruje   w twoją stronę nieprzyjemny komentarz to właśnie w celu by wzbudzić z twojej strony jakąś rekcję.

Jeśli myślisz, że ktoś cię obraża, to jesteś w lekkim błędzie. Owszem obraźliwy komentarz nie został wypowiedziany przez ciebie, tylko przez twojego rozmówcę. Przecież ty byś się nie zranił prawda? Jednak nie do końca tak to wygląda. Osoba, która cię obraziła prawdopodobnie wypowiedziała dane słowa tylko raz. Ty natomiast bierzesz je do siebie, powtarzasz setki razy. Wierzysz w jej słowa, bądź dopuszczasz do siebie fakt, że to co ona mówi może być prawdą. Każda emocje i każde zachowanie jest efektem myśli, które masz w głowie. Weź odpowiedzialność za swoje emocje bo to TY je wywołujesz. Jeśli uważasz, że ktoś cię zdenerwował to tylko i wyłącznie dlatego, że mu na to pozwoliłeś. Nabierz dystansu do siebie i nie denerwuj się z każdej wypowiedzianej do ciebie rzeczy, która ci się nie spodobała. Zbij rozmówcę z tropu, nie wywołując oczekiwanej przez niego reakcji.

Pamiętaj, że słowa innych mogą cię zaboleć tylko wtedy, kiedy nadasz im znaczenie. Nie przejmuj się więc nimi. W końcu to ty jesteś panem swojego życia!

Sandra Werner

JAK PRZESTAĆ MARTWIĆ SIĘ TYM, CO MÓWIĄ INNI?

| Nasze Sprawy | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>