Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem że “piekło na człowieka w jego sercu czeka”.

W dzisiejszych czasach świat jest pełen bólu i goryczy. A więc w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem, że “piekło na człowieka w jego sercu czeka”.

Pierwszym przykładem jest śmierć dla nas bliskiej osoby. Początkowe dni, a nawet tygodnie są bardzo ciężkie. W momencie, kiedy coś wykonujemy, przeważnie mamy zajęte myśli, jednak w każdej wolnej chwili, myślimy o tym, co się stało i dlaczego akurat nas to spotkało. Często za tę tragedię obwiniamy siebie samych albo dręczymy myślami, że to mogło właśnie nam się przydarzyć.

Kolejnym argumentem jest częsty problem dzisiejszej młodzieży- rozstanie ze swoimi ukochanymi. Związki, które wydawałoby się, że przetrwają wiele, kończą się szybko. Dojście do tzw. “normy” jest procesem długotrwałym. Wtedy mówimy, że mały złamane serce. Żeby przyćmić ból, próbujemy zająć się czymś przyjemnym, np. wyjście z koleżankami do kina, na pizzę lub kręgle. Robimy wszystko, aby zapomnieć o rozstaniu.

Podsumowując moją wypowiedź, człowiek nie zapomina o bólu, czy krzywdzie, która mu wyrządzono, po prostu przyzwyczaja się do tego uczucia. Na pozór wyglądamy na szczęśliwych, zadowolonych ludzi, lecz w środku rozpadamy się na drobne kawałki, czego inni nie dostrzegają.

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem że “piekło na człowieka w jego sercu czeka”.

| Nasze Sprawy | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>