Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że „ludzie lubią takie myśli, które nie zmuszają do myślenia”?

Świat XXI w. przyzwyczaił wszystkich ludzi do częstego wyłączania umysłu. Często oglądając telewizję, nasza świadomość odchodzi na bok a my, bezmyślnie „gapimy” się w ekran, nie wiedząc nawet, o czym jest oglądany film, serial czy dokument. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że „ludzie lubią takie myśli, które nie zmuszają do myślenia”? Uważam, że w dzisiejszych czasach znaczna ilość ludzi odsuwa myślenie i zdrowy rozsądek na drugi plan. Moją tezę potwierdzę wymienionymi argumentami.

Jako pierwszy argument pragnę nadmienić, że wszelakiej maści media rozleniwiają umysł człowieka. Przeglądając często społecznościówki tj. Facebook czy Instagram, przewijamy tylko posty, zdjęcia, nic z tego nie wynosząc. Nie zwracamy uwagi na przesłanie i sens tego, co oglądamy. Często pozwalamy takim mediom czy różnym urządzeniom na podkradanie nam wolnego czasu, który możemy spożytkować na inny, bardziej wartościowy sposób. Innym przykładem może być oglądanie telewizji. Tutaj pojawia się ten sam problem. Często mechanicznie wpatrujemy się w ekran telewizora, bez żadnego krytycyzmu co do bohaterów czy przekazywanych treści.

Innym często spotykanym zjawiskiem, które potwierdza moją tezę jest fakt, że ludzie nie lubią myśleć i rozważać trudnych, nurtujących spraw. Często, aby osiągnąć jakiś cel, wybierają prostą drogę na skróty. Takie lenistwo umysłu często może być zgubne. Nasze życie nie będzie składało się jedynie z lekkich i prostych spraw. Może przydarzyć się nam sytuacja, która będzie od nas wymagała myślenia, na przykład mamy problem bądź musimy załatwić ważną sprawę. Wtedy właśnie niezbędny jest umysł i zdrowy rozsądek.

Kończąc moje rozważania, podtrzymuję moją tezę, że ludzie wolą łatwe sytuacje, które nie zmuszają do myślenia. Aby w pełni funkcjonować w społeczeństwie i radzić sobie w pokonywaniu trudności życiowych, musimy nauczyć się myśleć, rozważać sprawy, które są dla nas niekiedy trudne lub ciężkie, bądź wymagają nietuzinkowych rozwiązań.

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że „ludzie lubią takie myśli, które nie zmuszają do myślenia”?

| Nasze Sprawy | 0 Comments
About The Author
- Cześć, jestem Maks. Chodzę do klasy 8 w szkole podstawowej w Małkini. Jestem z-redaktorem naczelnym i grafikiem redakcji. Interesuję się popkulturą fantastyczną, i głównie takie artykuły znajdziecie na moim dwójeczkowym profilu!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>