Motivation III- Autonomy Enthusiastic Schools- Where?- in Poland!

Rok temu Szkoła Podstawowa nr 2 przystąpiła do pierwszego międzynarodowego projektu mobilności uczniowskiej pt. „Motivation III- Autonomy Enthusiatic Schools”, realizowanego w ramach programu Erasmus+. Został dofinansowany przez Unię Europejską kwotą ok. 120 tyś. zł.  Dzięki niemu małkińska młodzież ma teraz możliwość wyjeżdżać za granicę, spotykać się z uczniami krajów tj. Włochy, Portugalia, Turcja i Rumunia oraz poszerzać swoje możliwości w języku angielskim. 20.10.2019r. rozpoczęło się trzecie spotkanie młodzieży o temacie technologia. Miało ono miejsce właśnie w Polsce- w Małkini Górnej. 

W poniedziałek 21.10 miało miejsce powitanie międzynarodowych gości, które swoją obecnością uświetnili p. Wójt Bożena Kordek oraz dyrektorzy szkół z naszej gminy. Wtedy też dyrektor szkoły p. Marta Jasionek oficjalnie zainaugurowała 3 spotkanie „Motivation III”.

Na naszych gości czekał bardzo bogaty program. Zakładał on m. in. zwiedzanie Torunia i Warszawy czy też warsztaty z LEGO robotyki, tworzenia filmiku i gazety. 8-klasiści pod opieką historyka p. Elżbiety Więckowskiej, poprowadzili żywą lekcję historii w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Ponadto uczniowie portugalscy i włoscy mieli okazję przebywać przez tydzień w domach polskich rodzin. Nad pełną organizacją spotkania czuwała koordynator projektu p. Anna Waracka- Zyśk.

26 października, po tygodniu pełnym wrażeń, w szkole odbyło się oficjalne zakończenie 3 spotkania “Motivation III- Autonomy Enthusiastic Schools”. Wtedy to wszyscy uczestnicy oraz rodziny goszczące, otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz obdarowywali się wzajemnie różnymi upominkami i prezentami.

Dzięki realizacji Erasmus+ wielu uczniów z małkińskiej „dwójki” ma okazję odwiedzić różne kraje, integrując się z międzynarodowymi rówieśnikami. Jest to najlepszy sposób na naukę języka angielskiego. Dziękujemy naszym nauczycielom, którzy z własnej woli rozpoczęli inicjatywę uczestnictwa w programach mobilności dla uczniów. Takich projektów na Mazowszu jest ok. 50, z czego w 3 uczestniczy właśnie SP 2 w Małkini. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w 3 spotkanie w ramach projektu „Motivation III”. Jesteśmy szczególnie wdzięczni p. Wójt za sfinansowanie transportu dla uczestników podczas całotygodniowego wyjazdu. 

Motivation III- Autonomy Enthusiastic Schools- Where?- in Poland!

About The Author
- Cześć, jestem Maks. Chodzę do klasy 8 w szkole podstawowej w Małkini. Jestem z-redaktorem naczelnym i grafikiem redakcji. Interesuję się popkulturą fantastyczną, i głównie takie artykuły znajdziecie na moim dwójeczkowym profilu!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>