1st meeting- Using mobile apps in the learning process

Półtora miesiąca temu, nasza szkoła gościła grupę uczniów z Włoch, Portugalii, Rumunii i Turcji. Było to 3 międzynarodowe spotkanie w ramach projektu „Motivation III- Autonomy Enthusiastic Schools”. Na początku grudnia małkińska „dwójka” znowu była gospodarzem spotkania inaugurującego kolejny projekt Erasmus+ – „Using mobile apps in the learning process”.

W poniedziałkowy poranek dnia 9 grudnia odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia. Uczestniczyły w niej m. in. władze samorządowe Małkini, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych z naszej gminy. Podczas spotkania, dyrektor szkoły p. Marta Jasionek oficjalnie  zainaugurowała 1 spotkanie w nowym projekcie.

Wycieczka do Warszawy

Po raz kolejny organizatorzy przygotowali dla naszych gości bardzo ciekawy program pobytu. Uczniowie z Włoch, Portugalii, Macedonii Północnej oraz Turcji mieli okazję odwiedzić miasta tj. Warszawa czy Białystok. Podczas wycieczek zwiedzili m. in. Centrum Nauki Kopernik, Pałac Branickich czy też warszawską starówkę. 8-klasiści pod opieką historyka p. Elżbiety Więckowskiej po raz kolejny poprowadzili żywą lekcję historii w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, opowiadając historię tego miejsca. Uczniowie pomimo wycieczek mieli okazję integracji z innymi uczestnikami projektu poprzez rozmowy, gry integracyjne i oczywiście „Belgijkę”, która przypadła do gustu wszystkim naszym gościom. 

Warsztaty z aplikacji WordWall

Młodzież wzięła również udział w warsztatach z wykorzystywania aplikacji Kahoot! i WordWall, które służą do utrwalania i powtarzania materiału poznanego podczas lekcji. Zostały one przeprowadzonych przez Aleksandra Zyśka, absolwenta naszej szkoły oraz p. Teresę Dmochowską, nauczyciela informatyki. Nauczyciele z Włoch przeprowadzili natomiast szkolenie dla opiekunów z metody Flipped classroom. Warto dodać, że na koniec projektu powstanie 10 aplikacji mobilnych, które przysłużą się wzbogaceniu warsztatu pracy nauczycieli i urozmaicą zajęcia edukacyjne. 

Uczniowie macedońscy, portugalscy i tureccy mieli okazję przebywać przez tydzień w domach polskich rodzin, poznać bliżej naszą kulturę i tradycje . Za organizację międzynarodowego spotkania była odpowiedzialna p. Alena Przywoźna oraz p. Anna Waracka- Zyśk. 

Międzynarodowa „Belgijka”

Po tygodniu pełnym nowych doświadczeń i przeżyć (który przeminął niewiadomo kiedy), odbyło się zakończenie 1 spotkania w projekcie „Using mobile apps in the learning process”. Wszyscy uczniowie, rodziny goszczące i zaangażowani otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Zwieńczeniem tego dnia była wspólnie zatańczona Belgijka, która stała się nieodłączną częścią naszych międzynarodowych spotkań.

W Białymstoku

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację 1 mobilności w ramach „Using mobile apps in the learning process”. Następne spotkanie w naszej szkole odbędzie się w maju 2020 r. Tym razem w projekcie „We are what we eat”.

1st meeting- Using mobile apps in the learning process

About The Author
- Cześć, jestem Maks. Chodzę do klasy 8 w szkole podstawowej w Małkini. Jestem z-redaktorem naczelnym i grafikiem redakcji. Interesuję się popkulturą fantastyczną, i głównie takie artykuły znajdziecie na moim dwójeczkowym profilu!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>