Dzień Babci i Dziadka

Jest to rodzinne święto uhonorowania naszych babć i dziadków, obchodzone 21 stycznia- Dzień Babci, 22 stycznia- Dzień Dziadka. W te szczególne dni wnuczęta obdarowują ich drobnymi upominkami. Pomysł utworzenia tego święta pojawił się w Polsce w tygodniku,, Kobieta i życie” w 1964 roku. Rok później to święto zaczął promować,, Express Poznański’, głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. W 1966 r. także Express Wieczorny”. W XX wieku powstał Dzień Dziadka. Później powstała dla nas tradycja obchodzenia Dnia Babci i Dziadka.

W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka lub można też powiedzieć Dzień Dziadków, był obchodzony 17 stycznia 2020r. Uczniowie klas II i III przygotowali część artystyczną, w którą włączały się piosenki i przedstawienie inspirowane baśnią,, Kopciuszek”a także tańce. Przygotowały to klasy młodsze, ponieważ nasi goście najbardziej lubią ich oglądać. Jak co roku w naszej szkole pojawiła się bardzo duża ilość gości.
Swoich dziadków zapraszały nie tylko dzieci, które brały udział w przedstawieniu, a także uczniowie młodszych klas. Po występach uczniowie zaprosili swoich dziadków i babcie na poczęstunek, po którym można było zrobić sobie zdjęcie na królewskiej dekoracji. Ta tradycja na pewno będzie powtarzana przez kolejne lata. Nasi dziadkowie bardzo lubią oglądać swoich wnuków i wnuczki.

Dzień Babci i Dziadka

| Wydarzenia | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>