Nasza „Dwójeczka” ma już 5 lat!

Pamiętam początki naszej redakcji. Były bardzo pracowite. Pierwsi redaktorzy w tym roku mieli zdawać maturę w maju. Najwięcej pracy włożyli Igor Kraszewski i Maciek Poliński. Byli w klasie drugiej gimnazjum. Po rejestracji na platformie Junior Media zaczęliśmy powoli poznawać program, w jakim tworzono gazetkę.

Strona pierwszego wydania „Dwójeczki”

Wiele rzeczy moi redaktorzy uczyli się na błędach, ale się nie poddawali. Igor zaprojektował nasze logo. Nasza gazetka była wydawana raz w miesiącu. Byliśmy bardzo dumni, że udało nam się zamknąć pierwszy numer.

Spotkanie z p. Tomaszem Sekielskim


Dziewczęta pisały artykuły, a chłopcy wydawali kolejne numery. Powoli podnosiliśmy się w rankingu szkół. Zawsze koło pierwszej dziesiątki. Widzę świetne redaktorki: Kaja Karwowska, Weronika Kosowska, Dominika Grabowska, Wiktoria Kalinina, Julia Rostkowska, Julia Tyszko, Daria Tadko, Monika Duch, Wiktoria Iwanowska, Kinga Wileńska, piękne zdjęcia Asi Tomaszewskiej czy Julki Grzymały czy świetne recenzje Przemka Łepika. Dokładnie pierwszy numer wydaliśmy w 2016 roku. W listopadzie 2017 r. zaczęliśmy pracować na nowej platformie YoungFace.TV. Wszystkim się podobało, bo praca była dużo prostsza: należało napisać ciekawy artykuł i go opublikować.

Nasze logo- kiedyś i dziś

Cały czas byliśmy w pierwszej trójce najaktywniejszych redakcji w Polsce. Jednak tworzenie gazetki na Junior Media było naszym priorytetem. Powstawały kolejne numery, pojawili się kolejni redaktorzy, którzy przejęli pałeczkę. Podejmowaliśmy kolejne wyzwania, czyli konkursy organizowane przez platformę. Następnymi redaktorami, którzy pracowali nad tworzeniem gazetek był Jakub Romanowski, Jakub Zaręba, pisaniem zajęli się Michalina Gałęziewska, Alicja Nowacka, Marysia Suchcicka, nie sposób nie wspomnieć o profesjonalnych zdjęciach Julki Majewskiej. Kinga Baczewska pisała często o swojej pasji.

Aktualne wydania naszej gazety

W tamtym roku szkolnym opuścili naszą gazetę ostatni gimnazjaliści. Odszedł Olek Zyśk, który zajmował się częścią techniczną. On założył naszą stronę internetową, którą wygraliśmy w konkursie na najlepszą witrynę dla junior-redakcji. Dzięki ich pracy i Maksa Małeckiego udało się, znaleźliśmy się na czwartym miejscu. Trójka najlepszych dziennikarzy: Maks Małecki, Natalia Majewska, Sylwia Dobrowolska wzięła udział w warsztatach dziennikarskich w Żorach.

Nasi redaktorzy w Żorach

Kolejnym sukcesem, który nam się udał to profesjonalne warsztaty dziennikarskie organizowane przez Junior Media i Tygodnik Ostrołęcki. Naszą działalność zauważyła pani wójt Bożena Kordek i pani Ula Rytel. Dzięki temu młodzi redaktorzy z klasy Va i Vb mogli nauczyć się trudnej sztuki tworzenia gazetki.

Warsztaty dla junior-dziennikarzy

W tym momencie wiedziałam, że Dwójeczka będzie istnieć, kiedy odejdzie najstarszy zastępca redaktora naczelnego Maks Małecki. Zastąpią go młodsi koledzy, którzy tworzą kolejne numery. Patrząc z perspektywy 5 lat pracy, widzę, że redakcja “Dwójeczka” będzie działać. Praca w redakcji pomaga rozwijać swoje pasje, zauważają wiele ciekawych spraw, stają się kreatywni, a kiedy idą dalej, dość często wykorzystują swoje doświadczenia. Tak, jak napisali słowa moi pierwsi redaktorzy Dwójeczki:

Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”.

Albert Einstein

Autor: Barbara Siwek

Nasza „Dwójeczka” ma już 5 lat!

| Nasze Sprawy, Wydarzenia | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>