Spotkanie z Tomaszem Sekielskim

Kim jesteśmy?

Dwójeczka to młodzieżowa redakcja prasowa, która rozpoczęła swoją działalność na platformie Junior Media w kwietniu 2015 roku. Założyli ją uczniowie gimnazjum klasy IIa. Od samego początku staraliśmy się nie  tylko wydawać kolejne numery gazetki, ale też podejmowaliśmy kolejne wyzwania organizowane na platformie. W kolejnych latach byliśmy w tuż za pierwszą dziesiątką. Najlepsi redaktorzy wzięli udział w Europejskim Tygodniu Młodzieży w Warszawie w dniu 9.05.2017 r. Cały czas uczestniczymy w życiu Naszej Małej Ojczyzny. Przeprowadzamy wywiady z ciekawymi ludźmi z naszej miejscowości. Interesują nas nie tylko problemy naszej szkoły, ale i to co dzieje się w Małkini. Do tej pory udało się nam wydać około 100 gazetek. Największym sukcesem było zajęcie 4 miejsca i wyjazd 3 redaktorów na Letnią Szkołę do Żor.

W siedzibie Tygodnika Ostrołęckiego

Sukcesy

Mamy własną stronę internetową. Ważnym wydarzeniem dla nas były profesjonalne warsztaty Junior Media przeprowadzone przez panią Kamilę i Sylwię dla naszych najmłodszych redaktorów z klasy Va i Vb. Był to projekt Tygodnika Ostrołęckiego, dzięki temu współpracujemy z redakcją i zachęcamy inne szkoły do tworzenia własnych gazetek na platformie Junior Media. Dużą pomoc otrzymujemy od naszej pani wójt, dzięki temu możemy drukować nasze gazetki w gminie.  Obecnie w naszej redakcji pozostali uczniowie klasy Via i VI b, które pracują pod opieką zastępcy redaktora naczelnego Maksa Małeckiego, redaktora naczelnego odpowiedzialnego za artykuły Barbarę Siwek, za część techniczną odpowiada nasz informatyk pani Teresa Dmochowska.

Letnia Szkoła Junior Media- nasi redaktorzy

Nowi redaktorzy dopiero się wdrażają do pracy. Mam nadzieję, że zastąpią swoich starszych kolegów z gimnazjum, którzy opuścili już naszą redakcję. Praca w naszej redakcji nie jest łatwa, bo oprócz pisania artykułów, tworzenia nowych numerów musimy być wszędzie, gdzie dzieje się coś ciekawego. Aktualnie nasza gazeta ukazuje się jako tygodnik. Mam nadzieję, że w tym roku uda się nam znowu być w dziesiątce najlepszych redakcji w Polsce. To wszystko wymaga zaangażowania wszystkich redaktorów.

Zapraszamy!

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich uczniów, chcących spróbować pracy dziennikarza do wstąpienia w nasze szeregi! To naprawdę świetna zabawa, która może w przyszłości przerodzić się w zamiłowanie. Aby zapisać się do redakcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy „Dołącz do redakcji” zawarty na naszej stronie.

Warsztaty z Junior Media

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>